Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Na niektórych lekcjach informatyki i zajęciach pedagoga uczniowie korzystają z długopisów 3D. Z wielkim zaangażowaniem i radością powstają ozdoby świąteczne, wiosenne i inne. Peny 3D znakomicie ćwiczą cierpliwość, rozwijają kreatywność, koordynację wzrokowo-ruchową. Praca z długopisami na lekcji uczy porządku i współpracy. Często lekcja kończy się pytaniem od uczniów: kiedy znowu będziemy korzystać z długopisów 3D?  Dziękujemy bardzo Radzie Rodziców przy naszej szkole za dofinansowanie do filamentów, bez których takie lekcje nie byłyby możliwe. Sprzęt natomiast został zakupiony z programu #LaboratoriaPrzyszłości.

12 grudnia reprezentacja uczniów z SP9 w składzie: SuperKoderzy i przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego wraz z panią dyrektor Dorotą Cegielską i nauczycielem Donatą Pajzert wybrała się na spotkanie z prezydentem Leszna Łukaszem Borowiakiem. Uczniowie przynieśli ozdoby choinkowe, które w większości sami zaprojektowali oraz kartki z podpisami uczniów naszej szkoły.  Wydruki 3D zdobią choinkę w Urzędzie Miasta. Grupa miała okazję posłuchać ciekawych opowieści pana prezydenta o historii Leszna i sprawowanym stanowisku. Na koniec uczniowie otrzymali zaproszenie na wycieczkę do Ratusza.

Link do filmu ze spotkania: https://fb.watch/oVRwlcfTx3/

Dnia 9 września nasza szkoła wzięła udział w Narodowym Czytaniu 2023, po wcześniejszej rejestracji na stronie Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Organizatorką i prowadzącą całe wydarzenie była pani Beata Borowska. Do akcji włączyli się także zaproszeni goście: Wiceprezydent Miasta Leszna - pan Piotr Jóźwiak, Przewodnicząca Oświatowej Solidarności - pani Ewa Andrzejewska, Dyrektor MBP im. St. Grochowiaka w Lesznie - pan Andrzej Kuźmiński, którzy odczytali fragmenty Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej obok Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 im. ks. kard. St. Wyszyńskiego - pani Doroty Cegielskiej, pani Dyrektor Ewy Antkowiak, Pani Małgorzaty Kosmalskiej i uczniów. Uczennice z klasy 7a,przebrane w stroje z epoki, przedstawiły sylwetkę Elizy Orzeszkowej. Odczytałam list Prezydenta Andrzeja Dudy, a także nakreśliłam tło historyczne powieści. Każdy czytający uczestnik otrzymał pamiątkową przypinkę, a zaproszonym gościom w ramach podziękowania wręczono egzemplarze powieści Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej z pamiątkową pieczęcią tegorocznego Narodowego Czytania. Każdy z uczestników mógł przybić taką pieczęć w swoim egzemplarzu książki lub na oddzielnie przygotowanych kartkach. Uczestnicząca w wydarzeniu młodzież z zainteresowaniem słuchała fragmentów lektury.
Opis: Beata Borowska
#Laboratoria Przyszłości - nagłośnienie