W dniach 25.03 i 1.04 odbyły się eliminacje do miejskiego konkursu-Mistrz Klawiatury. Rywalizowali ze sobą uczniowie z klas od 4 do 8. Po dogrywce zostały wyłonione cztery osoby, które będą reprezentować naszą placówkę w następnym etapie, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 7. Komisja została mile zaskoczona dużą ilością chętnych oraz wysokim poziomem przygotowania uczniów. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pochwały.  Nad konkursem czuwali nauczyciele: Małgorzata Gwiaździńska, Piotr Radziwinowicz i Donata Pajzert. Życzymy uczniom powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

Autor: Donata Pajzert

3 images

img-20190326-wa0000

img-20190326-wa0001

img-20190326-wa0002
W klasie 2c p. Aleksandra Warmbier-Jarecka zrealizowała ciekawe zajęcia według przygotowanego przez siebie scenariusza w ramach naszych szkolnych działań dotyczących bezpieczeństwa w sieci.  Na zajęciach zostały wykorzystane rożne formy pracy i metody. Można tu np. wymienić burzę mózgów, czytanie książki, rozmowa, praca plastyczna itp. Główną bohaterką jest królewna Amelia, dzięki której dzieci dowiadują się o zagrożeniach czyhających na użytkowników sieci.

Grupa uczniów na zajęciach dodatkowych robotyka i druk 3D nagrałą krótki film o bezpieczeństwie w sieci i wspólnych działaniach. Wykorzystali roboty własnoręcznie zaprojektowane, wykonane i zaprogramowane, którymi sterują za pomocą smartfona lub tabletu (sterowania nie widać na filmie). Pojawiają się tam zdjęcia z zajęć i proces przygotowywania robotów. Praca nad filmem przyniosła wiele radości. Uczniowie wykazali się swoją inwencją twórczą i wielkim zaangażowaniem. Film został umieszczony na youtube.com:

Klasa 5b wraz z wychowawczynią zaangażowała się w nagranie filmu przeciw hejtowaniu. Film opowiada historię dziewczynki Kasi, która jest obrażana w Internecie. Za pomocą plakatu przedstawiają zasady. Działają razem. Była to świetna okazja do integracji przez wspólne działanie. Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=_tJrZlJhLpg&feature=youtu.be

Uczniowie SP9 na podium !!! Serdecznie gratulujemy!

Ponad trzystu uczniów z leszczyńskich szkół wzięło udział w XIX edycji Miejskiego Konkursu Językowego. Do ścisłego finału zakwalifikowało się przeszło sto osób.
28 marca 2019 odbył się uroczysty finał – etap ustny.

Przerwa Świąteczna

18-23.04 Przerwa Świąteczna