Klasa IV sportowa (profil siatkarski) – nabór uzupełniający

Zachęcamy wszystkich chłopców i dziewczynki klas III, którzy lubią sport, lubią ruch i sprawia im to przyjemność, żeby dołączyli do klasy IV sportowej w SP 9 Leszno!

IV klasa to przede wszystkim rozruch, zabawy sportowe wzmacniające formę, gibkość i skoczność oraz wybrane  elementy gry siatkarskiej.

Nie oczekujemy, że uczniowie we wrześniu tego roku rozegrają profesjonalny mecz siatkarski 😊 😊

Klasa sportowa jest dedykowana uczniom, którzy poprzez ruch wyrażają siebie i sprawia im to radość, a siatkówki nauczą się krok po kroku u boku wykwalifikowanych i wspierających nauczycieli.

Ważne informacje:

Zgodnie z zarządzeniem nr 182/20 Prezydenta Miasta Leszna, wyznaczony został termin postępowania uzupełniającego (tzw drugiego naboru) do klas sportowych.
Jest to termin od 6 lipca do 13 lipca br. - wtedy należy złożyć wniosek o przyjęcie do oddziału sportowego (dokument ten jest dostępny w sekretariacie szkoły lub na stronie szkoły: sp9.leszno.pl - w zakładce rekrutacja).

W dniach 14 - 15 lipca dla uczniów, których rodzice złożą wniosek o przyjęcie do klasy sportowej, odbędzie się test sprawnościowy.

Szanowni Państwo,
w związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania szkół, informuję, że spotkanie rodziców  dla przyszłych uczniów klas I jest w tym momencie niemożliwe.

Listy uczniów z podziałem na klasy zostaną ogłoszone po 15 sierpnia 2020r.

Podręczniki szkolne  do edukacji wczesnoszkolnej są dla uczniów darmowe i zamawia dyrektor szkoły. Podręczniki do religii dla uczniów uczęszczających na te lekcje kupują rodzice.

Religia – autor ks. dr M. Wojtasik, ks. dr P. Placzek - ,,Pan Bóg jest naszym Ojcem” (dwie części), wyd. Święty Wojciech Poznań.

Dorota Cegielska

Nie wrócimy do szkoły w czerwcu, więc podsumowanie wystawy i konkursu online poniżej.

W marcu miało odbyć się uroczyste podsumowane wystawy i konkursu: Wystawa z nagrodami: Masz pomysł na mema lub komiks o bezpieczeństwie w sieci . W tej samej tematyce należało  zaplanować i zrealizować działania związane z bezpieczeństwem w sieci i zaprosić do współpracy osoby lub instytucje spoza szkoły np. rodziców, znajomych itp.  Główny temat to „Działajmy razem”.

Między innymi dzięki pracom z tego konkursu i wystawy wygraliśmy główną nagrodę – robota i tablet.

Na wyróżnienie zasługuje klasa IIIC z wychowawczynią Aleksandrą Warmbier-Jarecką, która zrealizowała ciekawe działania dotyczące DBI oraz nagrała film.  Wyróżniony zostaje  Kacper Ignasiak z kl. 6d za przygotowanie prezentacji i filmu z wykorzystaniem wypowiedzi osób spoza szkoły.

Wszystkie osoby, które przekazały komiksy i memy na wystawę otrzymały pochwałę. Niestety nie możemy przekazać nagród rzeczowych z drukarki 3D, ponieważ szkolne drukarki pomagają podczas epidemii.

Opis: Donata Pajzert

Do końca roku szklonego uczniowie nie wrócą do szkół. Ciąg dalszy zdalnego nauczania. Uczniowie nadal mogą korzystać z organizowanych przez szkolę konsultacji oraz zajęć opiekuńczo - wychowawczych oraz biblioteki  zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami oraz przyjętym harmonogramem. Roczne oceny klasyfikacyjne nauczyciele wystawią zdalnie.