Specjaliści

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Informacje od specjalistów:
Logopeda: Joanna Katarzyńska
Gabinet logopedyczny mieści się w budynku A. Ze względu na pogłębiający się z roku na rok problem zaburzeń mowy i rosnącą liczbę dzieci nim dotkniętych, szczególną troską logopedyczną objęte są dzieci  od I do VIII klasy oraz uczniowie posiadający opinie lub orzeczenia z poradni psychologiczno- pedagogicznej. Zajęcia trwają 45 minut, praca odbywa się w maksymalnie czteroosobowych grupach. W niektórych przypadkach, przy nasilonym zaburzeniu lub poważnej wadzie mowy, zajęcia prowadzone są indywidualnie. Dzieci prowadzą zeszyty logopedyczne w które wklejają swoje materiały z zajęć.
Szczegóły:

Pedagog kl. 1-5: Katarzyna Jędraś
Gabinet pedagoga kl. 1-5 znajduje się w budynku A na piętrze obok gabinetu pani pielęgniarki. Jakie problemy uczniów może rozwiązywać pedagog szkolny?
Istnieje wiele różnych problemów z którymi uczniowie i rodzice mogą zwrócić się do pedagoga; najczęstsze problemy szkolne naszych uczniów to: złe oceny,
nieumiejętność zorganizowania własnego czasu, niemożność dostosowania się do wymagań szkoły, konflikt z rówieśnikami bądź z innymi uczniami szkoły, wagary,
złe zachowanie, strach przed szkołą, agresja, uzależnienia, problemy w nauce, trudna sytuacja rodzinna. Pedagog Cię wysłucha, skieruje do specjalisty jeśli tego potrzebujesz, wskaże adres instytucji, która udzieli Ci pomocy, zawsze służy Ci pomocą i radą.

Pedagog kl. 6-8: Magdalena Pomykała-Barczak
Gabinet pedagoga kl. 6-8 znajduje się w budynku B na parterze. Z jakimi sprawami warto zwrócić się do pedagoga? Jeżeli uczeń niechętnie chodzi do szkoły, ma trudności edukacyjne, np. pojawiły się gorsze oceny, ma trudności z czytaniem, pisaniem albo liczeniem, brakuje mu motywacji do nauki.
UCZNIU! Zwróć się do pedagoga szkolnego, gdy: * Chcesz, by Cię wysłuchać; *Czujesz, że inni Cię nie rozumieją, doskwiera Ci samotność; * Masz kłopoty, znajdujesz się w trudnej sytuacji; * Chcesz pracować nad poznaniem siebie, nauczyć się bezpiecznego rozwiązywania sporów i konfliktów, czy radzenia sobie w trudnych sytuacjach: *Masz ciekawe pomysły, chcesz się nimi podzielić; * *Przyjdź także z każdą sprawą, z którą sam nie potrafisz sobie poradzić.
RODZICU! ZWRÓC SIĘ DO PEDAGOGA SZKOLNEGO, GDY: Masz pytanie dotyczące wyników w nauce dziecka i jego funkcjonowania w szkole. Twoje dziecko ma problemy w nauce, doświadcza niepowodzeń szkolnych, nie potrafi skoncentrować się na lekcji, nie radzi sobie z problemami szkolnymi, rodzinnymi, Potrzebujesz wsparcia w procesie wychowania, Niepokoi Cię zachowanie dziecka. Chcesz porozmawiać o dziecku i Twoich relacjach z nim.

Psycholog: Dąbrówka Skorupińska wkrótce

Pedagog specjalny: Małgorzata Rodak wkrótce