godlo orzel logo leszna bip

                       Szkoła Podstawowa nr 9 ul. ks.kard.St. Wyszyńskiego 57

Szkoła Podstawowa nr 9 im. ks. kard. St. Wyszyńskiego w Lesznie  
                          "Jeśli wasza światłość, wiedza, nauka, mądrość prowadzi do uczynków dobrych, 
     wówczas pochodzi z miłości. Jeśli jest użyta na mnożenie zła, nie jest ani światłością,
    ani nauką, ani prawdą, ani miłością."    

                                                                        Stefan Wyszyński

 

Specjaliści

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Rok szkolny 2023/2024
 
Informacje od specjalistów:
Logopeda: Joanna Katarzyńska
Gabinet logopedyczny mieści się w budynku A. Ze względu na pogłębiający się z roku na rok problem zaburzeń mowy i rosnącą liczbę dzieci nim dotkniętych, szczególną troską logopedyczną objęte są dzieci  od I do VIII klasy oraz uczniowie posiadający opinie lub orzeczenia z poradni psychologiczno- pedagogicznej. Zajęcia trwają 45 minut, praca odbywa się w maksymalnie czteroosobowych grupach. W niektórych przypadkach, przy nasilonym zaburzeniu lub poważnej wadzie mowy, zajęcia prowadzone są indywidualnie. Dzieci prowadzą zeszyty logopedyczne w które wklejają swoje materiały z zajęć.
Szczegóły: 

Pedagog kl. 1-5: Katarzyna Jędraś
Gabinet pedagoga kl. 1-5 znajduje się w budynku A na piętrze obok gabinetu pani pielęgniarki. Jakie problemy uczniów może rozwiązywać pedagog szkolny?
Istnieje wiele różnych problemów z którymi uczniowie i rodzice mogą zwrócić się do pedagoga; najczęstsze problemy szkolne naszych uczniów to: złe oceny,
nieumiejętność zorganizowania własnego czasu, niemożność dostosowania się do wymagań szkoły, konflikt z rówieśnikami bądź z innymi uczniami szkoły, wagary,
złe zachowanie, strach przed szkołą, agresja, uzależnienia, problemy w nauce, trudna sytuacja rodzinna. Pedagog Cię wysłucha, skieruje do specjalisty jeśli tego potrzebujesz, wskaże adres instytucji, która udzieli Ci pomocy, zawsze służy Ci pomocą i radą.

Pedagog kl. 6-8: Magdalena Pomykała-Barczak
Gabinet pedagoga kl. 6-8 znajduje się w budynku B na parterze. Z jakimi sprawami warto zwrócić się do pedagoga? Jeżeli uczeń niechętnie chodzi do szkoły, ma trudności edukacyjne, np. pojawiły się gorsze oceny, ma trudności z czytaniem, pisaniem albo liczeniem, brakuje mu motywacji do nauki.
UCZNIU! Zwróć się do pedagoga szkolnego, gdy: * Chcesz, by Cię wysłuchać; *Czujesz, że inni Cię nie rozumieją, doskwiera Ci samotność; * Masz kłopoty, znajdujesz się w trudnej sytuacji; * Chcesz pracować nad poznaniem siebie, nauczyć się bezpiecznego rozwiązywania sporów i konfliktów, czy radzenia sobie w trudnych sytuacjach: *Masz ciekawe pomysły, chcesz się nimi podzielić; * *Przyjdź także z każdą sprawą, z którą sam nie potrafisz sobie poradzić.
RODZICU! ZWRÓC SIĘ DO PEDAGOGA SZKOLNEGO, GDY: Masz pytanie dotyczące wyników w nauce dziecka i jego funkcjonowania w szkole. Twoje dziecko ma problemy w nauce, doświadcza niepowodzeń szkolnych, nie potrafi skoncentrować się na lekcji, nie radzi sobie z problemami szkolnymi, rodzinnymi, Potrzebujesz wsparcia w procesie wychowania, Niepokoi Cię zachowanie dziecka. Chcesz porozmawiać o dziecku i Twoich relacjach z nim. 

Pedagog specjalny: Małgorzata Rodak 

Pedagog specjalny kl.1-8, uczniowie z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego: Małgorzata Rodak

“Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to, abym ja działał i kochał. Nie obowiązkiem otoczenia pomagać mnie, ale ja mam obowiązek troszczenia się o świat, o człowieka”.                                                            /Janusz Korczak/

Gabinet pedagoga specjalnego znajduje się na parterze w budynku A, koło świetlicy szkolnej. Głównym celem jest otoczenie wszechstronną opieką uczniów posiadających orzeczenie
o potrzebie kształcenia specjalnego i wspieranie ich rodziców. Jest to szczególna grupa dzieci, która nie zawsze radzi sobie z rzeczywistością szkolną, wymagają opracowania indywidualnego programu edukacyjno-terapeutycznego i wprowadzenia dostosowań
z poszczególnych przedmiotów. Drugim aspektem jest ich sfera emocjonalna, gdzie nie zawsze spotykają się ze zrozumieniem, przyjęciem przez rówieśników, w niektórych uczniach szkoła generuje wiele lęków. Pedagog specjalny pomaga w rozwiązywaniu powstałych problemów, jest osobą, do której zawsze możesz się zwrócić, kiedy coś cię niepokoi, jest trudne i niezrozumiałe.

Poza opieką nad dziećmi z orzeczeniem, praca pedagoga specjalnego ma taki sam zakres obowiązków jak pedagoga szkolnego. Jako zespół do spraw pomocy psychologiczno-pedagogicznej wspólnie dbamy o dobro uczniów naszej szkoły, mając świadomość wielu zagrożeń, potrzeb i lęków młodzieży. Nasza troska jest dla Was każdego dnia.

Psycholog: Dąbrówka Skorupińska wkrótce 
Pielęgniarka: Magdalena Samol wkrótce


 

 

szkola odkrywcow talentow1

szkola bez przemocy

 

logo okbdi male

 

Materiały do strony:
Michalina Komolka
Ewa Antkowiak

Umieszczanie na stronie:
Donata Pajzert

Szukaj

Dojazd

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 144

Wczoraj 125

Tydzień 269

Miesiąc 5615

Wszystkie 695109

Obecnie 5 gości online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Sonda

Twoja ulubiona pora roku:

Search