Szanowni Uczniowie, którzy podarowali książki ze swoich zbiorów bibliotece szkolnej, w II semestrze 2019 roku:
Wojciechowski Mateusz kl. 6b Sendziak Jakub kl. 4f Sikorska Ania kl. 5c Komisarek Zosia kl. 3b Kociubińska Zosia kl. 3b Niemiałkowski Paweł kl. 8b Troska Mikołaj kl. 8c Kubacik Oskar kl. 5d Weis Nikodem kl. 2a Cichoszewska Zuzanna kl. 5c Resler Ola kl. 7a Cienki Małgosia kl. 6d Kasperski Wojtek kl. 4a Jankowiak Miłosz kl. 1e Kasperski Grzegorz kl. 5a Jankowiak Olek kl. 6b Podworska Julia kl. 5d Biskup Lena kl. 1f Szady Kacper kl. 5e
Dziękujemy za prezenty - nauczyciele bibliotekarze – Z. Kopaczyk i I. Mikołajczak

7 czerwca i 14 czerwca 2019r. odbyły się komersy najstarszych klas. Najpierw bawili się uczniowie klas trzecich gimnazjalnych, potem klasy ósme. Uroczystości odbyły się w Sali Metalplast w Lesznie, uświetnione pięknym polonezem w wykonaniu uczniów. Najstarsze roczniki będą miały jeszcze swoje uroczyste zakończenia 17 i 18 czerwca, a 19 czerwca odbiorą świadectwa ukończenia szkoły. Życzymy im powodzenia na kolejnym etapie edukacji.

Informujemy, że w okresie 5.08.2019 – 16.08.2019 sekretariat szkoły będzie nieczynny.

Od 19.08.2019 sekretariat szkoły będzie się mieścił w budynku dawnego gimnazjum na pierwszym piętrze.

Listy pierwszoklasistów z podziałem na klasy będą wywieszone 19.08.2019 w gablocie obok sekretariatu.

W sprawach pilnych prosimy się kontaktować pod numerem telefonu: 65529-98-57

Opis: Paulina Flis

17 czerwca br. uczeń III kl. gimnazjalnej Jacek Morawski wziął udział  w wycieczce do Warszawy na zaproszenie Posła Jana Dziedziczaka.  Uczestniczyli w niej również  inni laureaci międzyszkolnego  konkursu wiedzy o Sejmie, który odbył się w naszej szkole w listopadzie 2018r. pod Patronatem Pana Posła Jana Dziedziczaka.

Główną atrakcją  było zwiedzanie Sejmu oraz wysłuchanie wykładu na temat polskiego parlamentaryzmu. Uczestnicy wycieczki zwiedzali też wybrane zabytki  na Starym Mieście.

Opis: Dorota Żętkowska

Na ostatnich w tym roku zajęciach z robotyki uczniowie mieli okazję ostatni raz zajmować się robotami, które wcześniej sami wymyślili. Zrobili pokaz sterowania robotami młodszej klasie i trzeba było je rozłożyć na części. Ciężką pracę segragowania klocków można zobaczyć na zdjęciach. Zespołowa praca i odpowiedni podział zadań pozwolił sprawnie uporządkować zestawy.

Opis: Donata Pajzert

Na jednej z lekcji informatyki w kl. 4a uczeń Maksymilian Schmidt zaprezentował swojego robota, który nazywa się Photon. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali jak on działa, jak można go programować i nim sterować. Wszyscy uczniowie mieli okazję sterować robotem za pomocą tabletu. Robot wprowadził radosną atmosferę na zajęcia.

Opis: Donata Pajzert

Wakacje