II miejsce w Grze Miejskiej

FOT3FB9

FOT4D7F

FOT5BD2

11 listopada odbyła się w Lesznie GRA MIEJSKA w ramach obchodów Święta Niepodległości. Nasza szkoła zajęła II miejsce w kategorii

szkól gimnazjalnych, nasza młodzież wykazała się doskonałą współpracą, dużą wiedzą historyczną i znakomitą sprawnością fizyczną. Nasza ekipa składała się z uczniów: 1) Denis Kempa(3s) 2) Jakub Skopiński (3s) 3) Dariusz Tomelka (3s) 4) Marcin Matuszewski (3b) 5) Aleksandra Kosik (3s) 6) Magdalena Stachowska (3s) 7) Wiktoria Zadworna (3s) 8) Izabela Bosa (3s). Opiekunem była Pani Hanna Balcerowiak, która towarzyszyła grupie w czasie wszystkich konkurencji. Pan Dariusz Podsiadły zachęcił grupę do udziału w grze miejskiej i był dla nich ogromnym wsparciem merytorycznym. Do zabawy przystąpili uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz harcerze z Hufca ZHP Leszno. Drużyny liczyły do 10 osób. Najpierw wszyscy spotkali się na odprawie w II Liceum Ogólnokształcącym. Potem wzięli udział w uroczystościach pod Pomnikiem 200-lecia Konstytucji 3 Maja i Odzyskania Niepodległości w Lesznie, a po nich rozpoczęła się rywalizacja. Zespoły musiały wykonać różne konkurencje, m.in.: strzelanie z broni pneumatycznej, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, rozwijanie liny pożarniczej, rozkładanie i składanie broni, wyszukanie wskazanych kwater na cmentarzu, jazda slalomem na rowerze czy test wiedzy teoretycznej związany z historią Leszna. Jak zaznaczali koordynatorzy zadań w poszczególnych punktach, młodzież radziła sobie bardzo dobrze. Podsumowanie gry odbyło się w leszczyńskich koszarach. Na uczestników czekała pyszna grochówka i upominki. Organizację gry miejskiej wsparły: Komenda Miejska Policji i Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie, Liga Obrony Kraju, Leszczyńskie Stowarzyszenie Spadochroniarzy Fenix, Towarzystwo Gimnastyczne Sokół i Polowa Drużyna Sokoła, leszczyński oddział PCK, Stowarzyszenie Oficerów Rezerwy 69. Leszczyńskiego Pułku Przeciwlotniczego oraz szkoły. Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Obrony Narodowej.

opis: p. Hanna Balcerowiak