20181210_122813

20181210_124917

20181210_125047
10.12.2018 roku w leszczyńskim Ratuszu odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu plastyczno-historycznego pt. „Moja opowieść o wolności”. Jego organizatorami byli Szkoła Podstawowa nr 3, Publiczna Biblioteka Pedagogiczna, MBWA w Lesznie. Rywalizowało ze sobą 45 uczniów ze szkół podstawowych. Wśród nich były trzy nasze uczennice: Alicja Pawełczyk z kl. 3dG, która zajęła 5. miejsce, Agnieszka Maćkowiak z kl. 3dG i Joanna Zielińska z kl. 3aG. Prace obu dziewczyn zostały wyróżnione.
Autor: p. Alina Kaczmarek

W miesiącu listopadzie uczniowie klas Ie, If, IIIa, IIIb pod opieką wychowawców:   p.R. Mateckiej, p. M. Kędziory, p. A. Makałowskiej, p. E. Mikołajczak uczestniczyli w lekcji bibliotecznej” 100- LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”.

Podczas spotkania dzieci zapoznały się z krótką historią dotyczącą walk Polaków o wolną Ojczyznę, obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą symboli narodowych, z dumą odśpiewały hymn. Dowiedziały się co to jest niepodległość, a także co to znaczy być patriotą. Miały możliwość wykonania pracy plastycznej związanej z tematem zajęć. Lekcja ta była dla nich bardzo ważna, z pewnością pomogła w kształtowaniu: postaw patriotycznych, szacunku do swojego kraju.

Autor: p. Renata Matecka

Dnia 9 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyły się uroczyste akademie z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia przede wszystkim miała  przypomnieć tamte dramatyczne wydarzenia, ale także wzbudzić w nas refleksję i zadumę. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.

PODSUMOWANIE AKCJI: „100 książek na 100 lecie niepodległości”

Kochani uczniowie przez okres trwania zbiórki przynieśliście ok. 257 książek !!!Książki wzbogacą nasz szkolny księgozbiór w budynku A.Wszystkim darczyńcom: uczniom i ich rodzicom z całego serca dziękujemy:)Inicjatorzy tego przedsięwzięcia: p. Marta Kędziora oraz panie z biblioteki - Zofia Kopaczyk i Iwona Mikołajczak.

Autor: Marta Kędziora

20181029_111616

20181029_122941

20181029_172146
29 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie, odbył się Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowali: Mikołaj Bartkowiak z klasy 5a i Marysia Kasperska z klasy 7c. Mikołaj zdobył wyróżnienie w kategorii wykonawców z klas 4-6. Marysia również zdobyła wyróżnienie ale w kategorii wykonawców z klas 7-8 i gimnazjum.

Młodym artystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opis: p. Hanna Ratajczyk

img_2143

img_2148

img_2152
Projekt edukacyjny 100 kartek na 100-lecie Niepodległości został stworzony przez stu nauczycieli z całej Polski. W trakcie trwanie projektu uczniowie z każdej ze szkół wysłali 100 kartek do 100 różnych placówek edukacyjnych rozmieszczonych na terenie całej Polski. W Naszej szkole koordynatorami projektu są pani Dominika Wójcik oraz pani Maria Maćkowska.

Cele projektu:

– uczczenie przez uczniów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę,

– promowanie postawy patriotycznej wśród uczniów,

– promowanie i doskonalenie umiejętności komunikacji w języku angielskim.

Kartka mogła zostać wykonana dowolną techniką jednak warto aby zawierała elementy związane z Polską lub okolicą, w której mieszkamy. Na wykonanej pocztówce musiał być widoczny napis: „I’m proud to be Polish” jako, że projekt promował także naukę języka angielskiego.

Kartki, które Nasza Szkoła otrzymała w trakcie trwania projektu można już oglądać w holu budynku A przy sali numer 7.

Serdecznie zapraszamy!

Opis: p. Maria Maćkowska, p. Dominika Wójcik