Bezpieczeństwo w sieci - działajmy razem

W obecnej sytuacji, gdy większość z nas korzysta z nowych technologii, zagrożeń w sieci może być coraz więcej. Dlatego należy dbać o bezpieczeństwo w sieci. Nauczyciele naszej szkoły starali się i nadal starają się przekazać potrzebną wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa. Liczymy na to, że rodzice i same dzieci będą również czujni w tej dziedzinie. Jeżeli jesteśmy teraz więcej w sieci, niech to "idzie" w dobrym kierunku.

Zamiast godzinami grać czy przeglądać media społecznościowe można umiejętności informatyczne wykorzystać np. do poznawania nowych programów, nauki programowania, grafiki, poznawania świata itp.

Dzięki współpracy ze Spice Gears Academy wiemy o CyberSkiller Academy. "CyberSkiller Academy tworzy specjalistów od cyberbezpieczeństwa, którzy poznając tajniki wirtualnego świata będą skutecznie bronić cyberprzestrzeni przed złymi hakerami." (źródło:https://www.cyberskilleracademy.com/pl/). Ciekawa propozycja dla tych, którzy chcą walczyć z hakerami.

Kolejne propozycje to np. pixblocks.comtinkercad.comcode.orgscratch.mit.educodegym.cc, i wiele, wiele innych, które w ciekawy sposób mogą wypełnić czas i przynieść wiele radości, dodatkowo jeszcze ucząc.
 Obrazek z epodreczniki.pl
Opis: Donata Pajzert

Wsparcie

Nowość: wsparcie psychologiczno-pedagogiczne na nowej stronie w zakładce przydatne infomacje/wsparcie.

Nowa strona świetlicy i biblioteki

Nowa strona biblioteki i świetlicy w zakładkach:  przydatne informacje/biblioteka,  przydatne informacje/świetlica.

Zdalne nauczanie

Zdalne nauczanie w szkołach od 25.03.2020r.