Europejski Dzień Języków Obcych

W tym roku szkolnym nasza szkoła nawiązała współpracę międzynarodową z kilkoma szkołami z innych państw europejskich w ramach programu eTwinning.

eTwinning to europejska społeczność szkolna współpracująca za pośrednictwem nowoczesnego, bezpiecznego, międzynarodowego portalu społecznościowego, który zapewnia swobodną komunikację, wymianę doświadczeń i realizację projektów edukacyjnych.
Na początek, nasza szkoła weźmie udział w projekcie mającym na celu wspólne obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych, który ustanowiony jest na 26 września. Na czym polega ten projekt?? Uczniowie ze szkół partnerskich wykonują samodzielnie bądź zakupują gotowe pocztówki z regionu, na których umieszczają pozdrowienia w języku angielskim (np. Greetings from Poland) oraz hasło przewodnie projektu "We love languages!" w języku angielskim oraz języku ojczystym ("Kochamy języki obce!"). Następnie, przynoszą pocztówkę do nauczyciela języka angielskiego.
UWAGA!!!! Pole adresowe powinno pozostać puste, aby nauczyciel mógł wypełnić właściwy adres szkoły, do której zostanie nadana pocztówka!
UWAGA!!! Na pocztówce należy już umieścić znaczek pocztowy za granicę, który można zakupić w Urzędzie Pocztowym (koszt takiego znaczka to 5zł).
Zachęcamy wszystkich uczniów gorąco do wzięcia udziału w projekcie! Czekamy na pocztówki do 13 września (piątek).
Koordynatorem projektu jest nauczycielka języka angielskiego, p. Mariola Schmidt