Ciastko dla Bartka

DYSTROFIA MIĘŚNIOWA DUCHENNE'A
... Dzieci w wieku 4 lat zaczynają się potykać i upadać, w wieku 9-12 lat nie mają siły chodzić i przesiadają się na wózek... Zbieramy na podnośnik!! POMOŻESZ?? .. – tak brzmi kolejne hasło przecudownych ludzi organizujących bezinteresownie pomoc dla innych ( można ich znaleźć jako „Akcja Jabłuszko”, pewnie już Państwo o Nich słyszeli:)) Tym razem organizowana jest Akcja, dzięki , której ma być zakupiony podnośnik dla Bartka.. Bartek Lewandowski mieszka z mamą i młodszym bratem w Czaczu. Do Pierwszej Komunii Świętej szedł jeszcze o własnych siłach. Krótko potem przestał chodzić. Ma 16 lat i choruje na postępujący zanik mięśni.
Postępujący zanik mięśni postawił przed Nim bariery, które pokonuje każdego dnia. Jedną z nich są schody, których samodzielnie nie jest w stanie pokonać.
„Zróbmy zrzutkę - zamontujmy Mu podnośnik” – piszą organizatorzy.
A co My możemy zrobić..
Było karnawałowe ciastko dla Zuzi, pączki do rączki, tydzień słodkości dla Zuzi... czas na „Słodką Środę Dla Bartosza”!!
3 kwietnia w Sp9Leszno startujemy!
Bardzo prosimy chętnych rodziców o zgłaszanie się do wychowawców swoich dzieci.

Działamy podobnie jak w przypadku ostatniej Akcji
3 kwietnia Nasi rodzice pieką pyszne wypieki i przynoszą do szkoły. W placówce dzieciaki częstują się i wrzucają datek do skarbonki. Cel jest jeden - zbieramy na Podnośnik Dla Bartosza.

Akcja Jabłuszko pisze o SP 9 „Nasza zaprzyjaźniona placówka” – jestem pewna, że znów damy radę i pomożemy !!!

Bardzo liczymy na Państwa pomoc

Więcej o akcji mogą Państwo przeczytać na: https://www.facebook.com/akcjajabluszko/

Przerwa Świąteczna

18-23.04 Przerwa Świąteczna