godlo orzel logo leszna bip

                       Szkoła Podstawowa nr 9 ul. ks.kard.St. Wyszyńskiego 57

Janek Durka

Dnia 22 lutego br. w Zespole Szkół Odzieżowych im. Wł. Reymonta w Poznaniu odbył się I etap XI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Moja Wielkopolska”, organizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

 

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat historii, kultury oraz środowiska przyrodniczego regionu, a także pobudzanie zainteresowania „małą ojczyzną”.

Uczestnicy konkursu na rozwiązywali test pisemny, który składał się z 9 zadań o charakterze otwartym oraz zamkniętym . Test pozwolił wyłonić najlepszą dwudziestkę, która zakwalifikowała się do udziału w ścisłym finale.

Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 7d Jan Durka, który zajął 5 miejsce i w nagrodę wraz z opiekunką p. Karoliną Wieczną będzie uczestniczył warsztatach, które odbędą się w dniach 25-26 kwietnia br. w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie.

Zadaniem Janka jest przygotowanie projektu jednodniowej wycieczki szkolnej. Tematyka prezentacji powinna nawiązywać do zwyczajów regionalnych, tradycji lub obrzędów związanych z Wielkopolską. Trasa wycieczki powinna również obejmować jedną lub kilka form ochrony przyrody z terenu Wielkopolski.

Autor: Karolina Wieczna

Wsparcie

Nowość: wsparcie psychologiczno-pedagogiczne na nowej stronie w zakładce przydatne infomacje/wsparcie.

Nowa strona świetlicy i biblioteki

Nowa strona biblioteki i świetlicy w zakładkach:  przydatne informacje/biblioteka,  przydatne informacje/świetlica.

Zdalne nauczanie

Zdalne nauczanie w szkołach od 25.03.2020r.

Koronawirus

Informacje na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus.

 

szkola odkrywcow talentow1

 

szkola bez przemocy 

 

logo okbdi male 

Materiały do strony:
Małgorzata Gwiaździńska

Umieszczanie na stronie:
Donata Pajzert

Szukaj

Dojazd

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 93

Wczoraj 344

Tydzień 1830

Miesiąc 786

Wszystkie 148442

Obecnie 10 gości online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Sonda

Twoja ulubiona pora roku:
© 2020 Szkoła Podstawowa nr 9 w Lesznie

Search