Janek Durka

Dnia 22 lutego br. w Zespole Szkół Odzieżowych im. Wł. Reymonta w Poznaniu odbył się I etap XI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Moja Wielkopolska”, organizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat historii, kultury oraz środowiska przyrodniczego regionu, a także pobudzanie zainteresowania „małą ojczyzną”.

Uczestnicy konkursu na rozwiązywali test pisemny, który składał się z 9 zadań o charakterze otwartym oraz zamkniętym . Test pozwolił wyłonić najlepszą dwudziestkę, która zakwalifikowała się do udziału w ścisłym finale.

Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 7d Jan Durka, który zajął 5 miejsce i w nagrodę wraz z opiekunką p. Karoliną Wieczną będzie uczestniczył warsztatach, które odbędą się w dniach 25-26 kwietnia br. w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie.

Zadaniem Janka jest przygotowanie projektu jednodniowej wycieczki szkolnej. Tematyka prezentacji powinna nawiązywać do zwyczajów regionalnych, tradycji lub obrzędów związanych z Wielkopolską. Trasa wycieczki powinna również obejmować jedną lub kilka form ochrony przyrody z terenu Wielkopolski.

Autor: Karolina Wieczna

Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października 2019r. - Dzień Tabliczki Mnożenia

Zebrania