godlo orzel logo leszna bip

                       Szkoła Podstawowa nr 9 ul. ks.kard.St. Wyszyńskiego 57

Janek Durka

Dnia 22 lutego br. w Zespole Szkół Odzieżowych im. Wł. Reymonta w Poznaniu odbył się I etap XI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Moja Wielkopolska”, organizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

 

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat historii, kultury oraz środowiska przyrodniczego regionu, a także pobudzanie zainteresowania „małą ojczyzną”.

Uczestnicy konkursu na rozwiązywali test pisemny, który składał się z 9 zadań o charakterze otwartym oraz zamkniętym . Test pozwolił wyłonić najlepszą dwudziestkę, która zakwalifikowała się do udziału w ścisłym finale.

Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 7d Jan Durka, który zajął 5 miejsce i w nagrodę wraz z opiekunką p. Karoliną Wieczną będzie uczestniczył warsztatach, które odbędą się w dniach 25-26 kwietnia br. w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie.

Zadaniem Janka jest przygotowanie projektu jednodniowej wycieczki szkolnej. Tematyka prezentacji powinna nawiązywać do zwyczajów regionalnych, tradycji lub obrzędów związanych z Wielkopolską. Trasa wycieczki powinna również obejmować jedną lub kilka form ochrony przyrody z terenu Wielkopolski.

Autor: Karolina Wieczna

Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października 2019r. - Dzień Tabliczki Mnożenia

Zebrania

18 wrzesień 2019r. - zebranie  kl. II-III19 wrzesień 2019r. - zebranie kl. IV-VIII

szkola bez przemocy

logo okbdi male

szkola odkrywcow talentow1

bezpieczna szkola2

progeCAD.pl_banner

Materiały do strony:
Małgorzata Gwiaździńska

Umieszczanie na stronie:
Donata Pajzert

Szukaj

Dojazd

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 61

Wczoraj 141

Tydzień 202

Miesiąc 2375

Wszystkie 125169

Obecnie 24 gości online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Sonda

Twoja ulubiona pora roku:
© 2019 Szkoła Podstawowa nr 9 w Lesznie

Search