godlo orzel logo leszna bip

                       Szkoła Podstawowa nr 9 ul. ks.kard.St. Wyszyńskiego 57

Spotkanie Polska-Niemcy-Ukraina, czyli Krzyżowa 2017

3 images

dsc08560

dsc08583

dsc08586
Bez znajomości języków obcych człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu!”

                                                                                                   Anton Czechow

 

W dniach od 26. lutego do 02. Marca 2017r. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w międzynarodowym spotkaniu młodzieży z Polski, Niemiec i Ukrainy w Krzyżowej.

 

Spotkaliśmy się z młodzieżą ze szkół w Berlinie i Chersoniu.

To już kolejne, udane spotkanie, podczas którego poprzez gry integracyjne, animacje językowe i interakcje międzykulturowe staramy się zwalczać stereotypy, rozwijać tolerancję i wzajemne zrozumienie między krajami ze sobą sąsiadującymi.

Poznaliśmy także historię wioski Krzyżowa, w której w czasie II Wojny Światowej działał Krąg z Krzyżowej, tajna organizacja antyhitlerowska organizująca spotkania w majątku Helmuta Jamesa von Moltke. Dlatego miejsce to stało się od momentu Mszy Pojednania w 1989r. i generalnego remontu majątku, siedzibą fundacji Krzyżowa dla porozumienia europejskiego. Projekty są wspierane przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Oprócz idei wzajemnego poznawania się i lepszego zrozumienia, spotkania tego typu to także doskonała okazja do ćwiczenia poznawanych w szkole języków obcych.

Punktem kulminacyjnym wszystkich takich spotkań jest wieczór międzynarodowy, podczas którego młodzież wszystkich krajów prezentuje swój kraj, region, tańce, folklor oraz kuchnię. My zabraliśmy ze sobą również kilka smakołyków.

Wszyscy spróbowaliśmy tym razem również swoich umiejętności artystycznych, zdobiąc torby na zakupy, kubki czy wprawiając się w sztukę enkaustyki.

Łzy rozstania były dowodem udanego spotkania, które zawsze wydaje się zbyt krótkie. Na te parę dni bowiem odrywamy się od codzienności, dostrzegamy że kolega i koleżanka z Niemiec i Ukrainy to tacy sami ludzie jak my, a ich różnorodność mentalności i pewnych zachowań powoduje, że Świat jest ciekawszy.

No i coś jeszcze… wreszcie uświadamiamy sobie jaką siłą jest znajomość języków obcych w relacjach między ludźmi z różnych krajów.

Mamy nadzieję, że przyszły rok szkolny stanie pod znakiem kolejnego spotkania młodzieży w Krzyżowej. Jest to już naszą tradycją.

Opis: p. Paweł Knop

Przerwa Świąteczna

18-23.04 Przerwa Świąteczna

Rekrutacja do przedszkola

https://leszno.pl/Rekrutacja_do_przedszkoli.html

szkola bez przemocy

logo okbdi male

szkola odkrywcow talentow1

bezpieczna szkola2

progeCAD.pl_banner

Materiały do strony:
Małgorzata Gwiaździńska

Umieszczanie na stronie:
Donata Pajzert

Szukaj

Dojazd

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 62

Wczoraj 213

Tydzień 357

Miesiąc 1959

Wszystkie 113256

Obecnie 40 gości online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Sonda

Twoja ulubiona pora roku:
© 2019 Szkoła Podstawowa nr 9 w Lesznie

Search