godlo orzel logo leszna bip

                       Szkoła Podstawowa nr 9 ul. ks.kard.St. Wyszyńskiego 57

Spotkanie z Europą

3

img_7048

img_7050

img_7051
 Dnia 13 maja 2016 roku w naszej szkole odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „Spotkanie z Europą” dla uczniów powiatu leszczyńskiego. Patronat nad konkursem po raz kolejny objął Europoseł Andrzej Grzyb, który ufundował wyjazd do Brukseli dla laureata i jego opiekuna.

    Do qwizu przystąpiło 9 szkół. Miasto Leszno reprezentowały: Gimnazjum nr 7, Gimnazjum nr 8 i Gimnazjum nr 9, zaś powiat leszczyński gimnazja z Brenna,  Bukówca Górnego, Kąkolewa, Lasocic, Lipna i Święciechowej. W sumie w konkursie wzięło udział 27 uczniów.
    Opiekę merytoryczną nad konkursem sprawowały  współpracujące z naszym gimnazjum panie: Bogumiła Frąckowiak z Europe Direct Poznań i Natalia Staniewska z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Lesznie.
    Uczniowie zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi podstawowych informacji o Unii Europejskiej. Musieli wykazać się znajomością instytucji i osób działających w ramach UE, rozpoznać monety oraz rozszyfrować daty związane z najważniejszymi wydarzeniami z historii integracji europejskiej. Test sprawdzał również wiedzę uczniów na temat funduszy unijnych i efektów ich wykorzystania w powiecie leszczyńskim.
    Najlepiej z zadaniami konkursowymi poradził sobie Jakub Musielak z Gimnazjum im. Dezyderego Chłapowskiego z Lipna i to on wraz z opiekunem pojedzie do stolicy Belgii i zwiedzi Parlament Europejski.
    Drugie miejsce przypadło również uczennicy z Gimnazjum w Lipnie Emilii Bolewicz a trzecie Oliwii Zielińskiej Kąkolewa.
    Naszą szkołę reprezentowali Marek Adamczak z klasy Ia i Aleksandra Kosik z klasy IIIs.

Zwycięzcom gratulujemy a pozostałym uczestnikom konkursu dziękujemy.

Do zobaczenia za rok.

opis: p. Karolina Wieczna

W otwartej przestrzeni brak maseczek

Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Maseczki będą jednak konieczne w...

Koronawirus

Informacje na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus.

 

szkola odkrywcow talentow1

 

szkola bez przemocy 

 

logo okbdi male 

Materiały do strony:
Małgorzata Gwiaździńska

Umieszczanie na stronie:
Donata Pajzert

Szukaj

Dojazd

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 243

Wczoraj 236

Tydzień 1661

Miesiąc 2638

Wszystkie 185638

Obecnie 9 gości online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Sonda

Twoja ulubiona pora roku:
© 2020 Szkoła Podstawowa nr 9 w Lesznie

Search