godlo orzel logo leszna bip

                       Szkoła Podstawowa nr 9 ul. ks.kard.St. Wyszyńskiego 57

Święto książki w gimnazjum

3 images

img_6798

img_6799

img_6800
26.04.2016 r.  w ramach kwietniowych obchodów Święta Książki w szkole odbył się projekt edukacyjny uczniów klas drugich pt. Książki, które rozwijają wyobraźnię.

Uczennice klasy 2c ( Marta Otto, Zuzia Sobierajska, Zuzia Kamieniarz, Weronika Włodarczak, Ola Grześkowiak, Zuzia Rajewska) wraz opiekunem Panią Hanną Balcerowiak zaprosiły uczniów z klasy 2c Szkoły Podstawowej nr 9 w Lesznie na przedstawienie pt.  Czerwony kapturek.  Specjalnie do projektu dziewczęta przygotowały bajkowo-książkowy wystrój sali. Materace, na których siedzieli goście, koce, pluszaki i mnóstwo książek to opis sali.  Inscenizacji towarzyszyły konkursy, m.in. odgadywanie związków frazeologicznych, kalambury, krzyżówka. Następnie dzieci zostały obdarowane zakładkami do książek i słodyczami. Wykonano pamiątkowe zdjęcia.
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto, które obchodzimy 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. To niepowtarzalna okazja, aby porozmawiać z dziećmi o ich ulubionych bohaterach książkowych. To także święto dla miłośników książek, ponieważ wśród książek dla dzieci można odnaleźć prawdziwe perełki.
Spotkaniem włączamy się w akcję Cała Polska Czyta Dzieciom. Chcemy zachęcić wszystkich do czytania książek, co najmniej 20 minut dziennie.

Opis: p. Hanna Balcerowiak

11 listopada

11 listopad - Narodowe Święto Niepodległości

Zebrania z rodzicami

20 listopad- zebranie kl. IV-VIII, 21 listopad- zebranie  kl. I-III

 1 listopada

Uroczystość Wszystkich Świętych obchodzona jest corocznie 1 listopada

szkola bez przemocy

logo okbdi male

szkola odkrywcow talentow1

bezpieczna szkola2

progeCAD.pl_banner

Materiały do strony:
Małgorzata Gwiaździńska

Umieszczanie na stronie:
Donata Pajzert

Szukaj

Dojazd

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 126

Wczoraj 66

Tydzień 802

Miesiąc 2269

Wszystkie 129099

Obecnie 18 gości online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Sonda

Twoja ulubiona pora roku:
© 2019 Szkoła Podstawowa nr 9 w Lesznie

Search