godlo orzel logo leszna bip

                       Szkoła Podstawowa nr 9 ul. ks.kard.St. Wyszyńskiego 57

Drugi etap VIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie

3

p3310486

p4010604

p4010710
W dniach 31 marca i 1 kwietnia 2016 roku w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie odbył się drugi etap VIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie, połączony z warsztatami przyrodniczo-krajoznawczymi.

Konkurs został zorganizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 w Poznaniu, Zespół Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta w Poznaniu oraz Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Poznaniu.

        Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży gimnazjalnej województwa wielkopolskiego wiedzy na temat historii, kultury oraz środowiska przyrodniczego Wielkopolski, a także pobudzanie zainteresowania „małą ojczyzną”.

        Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowano 20 uczestników, wśród nich Janek Dzieliński z klasy IIIb, który w nagrodę wraz z opiekunką p. Karoliną Wieczną zostali zaproszeni do udziału w zajęciach w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie.

        Pierwszego dnia pobytu zadaniem uczestników konkursu była prezentacja przygotowanego projektu jednodniowej wycieczki szkolnej, której tematem przewodnim były sławne osoby z Wielkopolski.

        Po zakończeniu całodziennej konkursowej sesji prezentacyjnej wieczorem odbyły się zajęcia integracyjne w formie warsztatów muzycznych.

        Drugiego dnia uczestnicy konkursu udali się na wycieczkę krajoznawczą w rejon Żerkowsko – Czeszewskiego Parku Krajobrazowego. Pierwszy przystanek miał miejsce w Muzeum A. Mickiewicza w Śmiełowie. Następnie udaliśmy się do Żerkowa gdzie uczestnicy warsztatów podzieleni na kilkuosobowe zespoły zmierzyli się z grą terenową – questem „Żerków – miasto na wzgórzu”. Następny postój zaplanowano w gotyckim kościółku w Dębnie, gdzie miejscowy ks. Proboszcz opowiedział nam historię miejscowości i kościoła. Później przyszedł czas na pieszą wycieczkę doliną Wart do punktu widokowego na najbliższą okolicę.

Warsztaty w Lądzie upłynęły w bardzo miłej atmosferze!

Opis: p. Karolina Wieczna

W otwartej przestrzeni brak maseczek

Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Maseczki będą jednak konieczne w...

Koronawirus

Informacje na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus.

 

szkola odkrywcow talentow1

 

szkola bez przemocy 

 

logo okbdi male 

Materiały do strony:
Małgorzata Gwiaździńska

Umieszczanie na stronie:
Donata Pajzert

Szukaj

Dojazd

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 157

Wczoraj 209

Tydzień 775

Miesiąc 3421

Wszystkie 186421

Obecnie 6 gości online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Sonda

Twoja ulubiona pora roku:
© 2020 Szkoła Podstawowa nr 9 w Lesznie

Search